LOGO
TED KARABÜK KOLEJİ
Beden Eğitimi
"Türk sosyal bünyesinde spor hareketlerini düzenlemekle görevli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yükseltmeyi düşünürken, sadece gösteriş için, herhangi bir yarışmada, kazanmak emeliyle, bir spor çizmezler. Esas olan, bütün, her yaştaki Türkler için beden eğitimi sağlamaktadır."

M.Kemal ATATÜRK


Beden Eğitimi; Milli eğitimin temel ilkelerine uygun olarak kişinin beden, ruh gelişimini sağlamaktadır. Oyun, jimnastik ve sportif çalışmaların tümü ile kişinin bedenen sağlam, fikirce uyanık ve ruhen sağlıklı olmasını hedefler. Beden Eğitiminin amacı; öğrencilerin ihtiyaç duydukları kuvvet, sürat, dayanıklılık, esneklik, koordinasyon, denge yeteneklerinin gelişimine yardımcı olmaktır. Psikolojik olarak öğrencilerin çeşitli durumlar karşısında duygularının kontrolünü öğrenmeyi, güven duygularını geliştirmelerine yardımcı olmayı, dikkat ve konsantrasyon, motivasyon, stresle başa çıkmayı, zihinsel antrenman, pozitif düşünce gibi gelişimine yardımcı olmayı sağlar.

 
ATATÜRK KÖŞESİ    
AtaturkKosei   
   
LİNKLER    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
  
  
   
   
Tam Eğitim Bursu Başvurusu   Okulumuz   Dönem Sonu Dergisi
Öğretmen Başvurusu   Başarılarımız   Veli Bilgilendirme Kitapçığı
Karabük Milli Eğitim Müdürülüğü   Topluluklarımız   Mezunlar Derneği
TED Ankara Koleji Kütüphanesi   1964'ten Bugüne Okulumuz   Okunası Kitaplar
Araç Takip Sistemi   Haftasonu Kurslarımız   Faydalı Web Siteleri
Tanıtım Filmleri   TED Okullarımız   Hizmet Standartlarımız
    K12 Bütünlüğü    
         
TED Karabük Koleji © 2014 | Gizlilik Politikası  
TED KARABÜK KOLEJİ
Necatibey Caddesi No: 21 Yenişehir 78200 KARABÜK • T: (+90 370) 415 50 00 • F: (+90 370) 415 50 03 • tedkarabuk@gmail.com
vitamin
UlusalAjans
okuldadiyabet
TemizOkul